3 najciekawsze gry, które trafiły do Xbox Games Pass w ostatnim miesiącu

Xbox Game Pass to usługa Microsoftu, która cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem wśród graczy z całego świata. W ramach subskrypcji Amerykanów uzyskujemy dostęp do pokaźnej biblioteki gier na PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S) i w chmurze. Jak nietrudno się domyślić, nowości w abonamencie ciągle przybywa, a ostatni miesiąc nie był żadnym wyjątkiem. W niniejszym artykule przyjrzymy się trzem najciekawszym grom, które trafiły do Xbox Game Pass w ciągu ostatnich 30 dni. Zaczynamy!

1. F1 2021

F1 2021 to najnowsza odsłona gier wyścigowych od studia Codemasters. W grze możemy zasiąść za sterami wiernie odwzorowanych bolidów, biorąc udział w wyścigach Formuły 1. Warto dodać, że wrażenia z rozgrywki mocno potęguje odpowiednia kierownica do Xbox One — grając na zwykłym padzie lub klawiaturze, ciężko się wczuć.

Co ciekawe, w F1 2021 jest dostępna także klasa Formuła 2, w ramach której możemy niejako trenować przed startem w Formule 1. Gra nie jest pełnoprawnym symulatorem, więc poradzą sobie w niej także mniej doświadczeni gracze, którzy dopiero starają się wejść do świata gier samochodowych. W każdym razie – F1 2021 to pozycja obowiązkowa dla każdego fana Formuły 1, choć nie tylko.

  • Data pojawienia się w Xbox Game Pass: 24.03.2022

2. Weird West

Weird West to gra RPG, której akcja rozgrywa się na Dzikim Zachodzie, ale w wersji fantasy — podczas zabawy spotkamy rozmaite bestie, w tym dobrze wszystkim znane zombiaki. Warto zaznaczyć, że w grze jest kilku bohaterów i każdym z nim zagramy podczas jednej kampanii. Mimo że z początku protagoniści wydają się nie mieć ze sobą nic wspólnego, to ostatecznie ich historie zazębiają się i łączą w jedną całość. Za projekt odpowiada niezależne studio WolfEye, założone przez byłego dewelopera Arkane Studios.

  • Data pojawienia się w Xbox Game Pass: 31.03.2022

3. Crusader Kings 3 na konsole

Crusader Kings 3 to rewelacyjna gra strategiczna, która w wersji pecetowej zebrała wprost fantastyczne oceny od recenzentów jak i samych graczy. Ostatnio do Xbox Game Pass trafiła jej konsolowa wersja — teraz hit Paradoxu można ograć także za pomocą pada na Xboxie Series X|S, czyniąc myszkę do laptopa zbędnym akcesorium. Podczas zabawy obejmujemy kontrolę nad swoją dynastią, którą następnie staramy się poprowadzić przez kolejne stulecia, stale zwiększając jej wpływy. Mówiąc prościej, będziemy m.in. toczyć rozmaite konflikty, zajmować się polityką oraz swoimi ludźmi.

  • Data pojawienia się w Xbox Game Pass: 29.03.2022

Podsumowanie

To by było na tyle w naszym zestawieniu najciekawszych gier, które trafiły do biblioteki Xbox Game Pass w ostatnim miesiącu. Trzeba uczciwie przyznać, że Microsoft zadbał o naprawdę mocne tytuły z różnych gatunków, które z pewnością zainteresują wielu graczy i przekonają niejedną osobę do zakupu subskrypcji.

Tymczasem dajcie znać w komentarzach, czy Wy posiadacie abonament Xbox Game Pass! Jeżeli tak, to możecie też wspomnieć, która z ostatnio dodanych do subskrypcji gier zrobiła nas Was największe wrażenie.

Redakcja
Redakcja
Ten artykuł został napisany wspólnymi siłami lub jest to artykuł gościnny.

Patronujemy

Copernicon 2022 - plakat festiwalu

REKLAMA

Zobacz też:
 


Reklama