Filmowa alternatywa dla Sylwestra z Jedynką

10 sylwestrowych filmów do obejrzenia przed albo zamiast imprezy:

  1. Cztery pokoje (1995) – noc sylwestrowa boya hotelowego i nietypowych gości tytułowych pokojów – przybytek odwiedzają m.in. czarownice. Świetna obsada z Timem Rothem w roli boya na czele. Cztery etiudy, czterech reżyserów, w tym przede wszystkim Quentin Tarantino.
  2. Ojciec chrzestny II (1974)kontynuacja klasyka z 1972, uznawana za lepszą od filmu z Marlonem Brando w roli Don Vito Corleone. Przyjęcie noworoczne staje się tłem rodzinnego dramatu braci Corleone.
  3. Ocean’s Eleven (1960) Frank Sinatra jako Danny Ocean i plejada gwiazd klasyki musicalu w roli grupy przyjaciół z II wojny, którzy w noc sylwestrową planują skok na kasyno w Las Vegas. Wspaniała muzyka i blichtr miasta hazardu.
  4. Sylwester w Nowym Jorku (2011) mimo wyjątkowo dobrej obsady, jak na niezobowiązujący romcom – Michelle Pfeiffer, Robert De Niro, Zac Efron, Hilary Swank; film niestety wykazuje przydatność do spożycia wyłącznie w okresie świątecznym
  5. Niezapomniany romans (1957) melodramat z Carym Grantem i Deborah Carr w roli pasażerów rejsu z Europy do Nowego Jorku, którzy zakochują się w sobie, mimo posiadania już narzeczonych. Postanawiają spotkać się pół roku później na szczycie Empire State Building.
  6. Bulwar Zachodzącego Słońca (1950) Billy Wilder o zapomnianej gwieździe kina niemego (Gloria Swanson). Film piękny, doceniony 11 nominacjami i 3 statuetkami Akademii Filmowej, uznany przez Bibliotekę Kongresu w 1989 roku za „kulturalnie, historycznie albo estetycznie ważny”.
  7. Kiedy Harry poznał Sally (1989)Billy Crystal i Meg Ryan w klasycznej już komedii romantycznej o miłości nie od pierwszego wejrzenia. Brak nadmiernego lukru i interesujący bohaterowie, plus pamiętna scena w restauracji.
  8. Pogromcy duchów II (1989)sequel świetnej komedii o łowcach paranormalnych stworów. Noc sylwestrowa przynosi wzrost nietypowej aktywności w Nowym Jorku, Ghostbusters ruszają do walki ze złem m.in. za pomocą ożywionej Statuy Wolności.
  9. Posejdon (2006) – remake klasycznego filmu katastroficznego Tragedia Posejdona (1972). Ekskluzywny statek pasażerski w noc sylwestrową zostaje przewrócony przez falę na Atlantyku. Wersja uwspółcześniona skupia się na efektach, podczas gdy pierwowzór pokazuje ludzi i ich emocje w obliczu tragedii.
  10. Nieoczekiwana zmiana miejsc (1983) – komedia z Danem Aykroydem i Eddiem Murphym w roli ofiar intrygi dwóch magnatów finansowych. Film uważany za współczesne podejście do motywu „Księcia i żebraka” Marka Twaina w ujęciu komediowym.
Jowita Kessler
Jowita Kesslerhttp://damapikowa.pl
Czyta, pisze, głaszcze koty. Fanka steampunku i wszelkiego retro. Ma dwa wielkie marzenia - zobaczyć nocną tęczę i kichnąć przez sen. Przegrywa z narkolepsją na damapikowa.pl.

Patronujemy

Copernicon 2022 - plakat festiwalu

REKLAMA

Zobacz też:
 


Reklama